Žádné „raketové inženýrství“, ale zdravý selský rozum říká, jaké jsou výhody nákupu našeho sezónního ovoce a zeleniny.

  1. Ovoce i zelenina jsou čerstvé a mají vynikající chuť.
  2. Obsahují více vitamínů a důležitých látek.
  3. Prodejní ceny jsou u nás nižší nebo srovnatelné, přesto nabízíme vyšší kvalitu.
  4. Víte, kdo vypěstoval, co jíte.
  5. Přivezeme Vám ovoce a zeleninu v bedničkách, které pak znovu použijete pro další objednávku.
  6. Podporujete domácí produkt.
  7. Bráníte nadbytečné tvorbě emisí, které vznikají při transportu zeleniny a ovoce z dalekých zemí a chráníte tak životní prostředí.
  8. Děláte dobrou věc pro své tělo – konzumace sezónní místní zeleniny a ovoce je pro organizmus mnohem přirozenější a navíc dostáváte látky a živiny, které tělo v daném ročním období potřebuje..

V posledních době „frčí retro“. Téměř všude. Nábytek, dekorace, hudba, móda. My v zemědělství se k trendu připojíme s rozvahou, protože ke kravce s pluhem se určitě vracet nechceme. Je ale věc, kterou bychom opravdu oživili moc rádi. Selský rozum. Stojí to za to. Vážně!

Strava obsahující zeleninu a ovoce není určená jen těm, kteří odmítají potraviny živočišného původu. Měla by tvořit nezbytnou součást jídelníčku každého z nás. Světová zdravotnická organizace WHO (World Health Organization) dokonce doporučuje denně sníst alespoň pět porcí ovoce a zeleniny, což je asi 600 g, ve prospěch 2:1 pro zeleninu.

Mnoho odborníků na výživu doporučuje ke stravování ovoce a zeleninu místního charakteru a ideálně v čase, který odpovídá její vegetační době. To znamená, že bychom měli preferovat druhy ovoce a zeleniny běžně se vyskytující v naší zeměpisné šířce. Naše zažívání si s jejich zpracováním totiž umí poradit lépe, než s těmi exotickými a navíc k nám naše ovoce i zelenina doputují za výrazně kratší dobu. Chladící prostory nákladních lodí, kamionů a vlaků určitě nejsou tím správným prostředím pro zdravou stravu, a protože již před cestou musel někdo úrodu sklidit, naložit a přeložit, asi už nepůjde ani o úplně čerstvé jídlo…

Naší snahou je nabídnout zdravou alternativu k dovozovým druhům ovoce a zeleniny, a to formou vlastní produkce.

Důležitým prvkem naší nabídky je dodávka čerstvého ovoce a zeleniny během té části roku, kdy dochází ke sklizni (tzv. sezónní dodávky). Po zbytek roku pak nabízíme takové druhy ovoce a zeleniny, které jsou určeny pro delší uskladnění, jehož kvalitu garantujeme.

Naším záměrem je dopravit čerstvou zeleninu a ovoce až ke konečnému spotřebiteli v co nejkratším čase, v originálním recyklovatelném obalu a s jasným onačením pěstitele, od kterého pochází.

o projektu

Spolupracujeme:

kooperace logologo miltra noveagro2000hospodarske

Provozovatel

Chornická z.o.s., a.s.
Trnavská ul. 267, 569 42 Chornice
Tel.: +420 739 385 267

Výdejní místa

Hospodářské potřeby
Chornice, Trnavská 267
Tel.: 724 939 397, 739 385 267

Hospodářské potřeby
Brodek u Konice
Tel.: 736 511 236

Výdejní místa

Hospodářské potřeby
Velké Opatovice
Tel.: 733 142 457

Potraviny
Brodek u Konice
Tel.: 736 511 237